Технології обробки аудіоінформації

Мета курсу дисципліни «Технології обробки аудіоінформації»: вивчення сучасних технологій обробки аудіоматеріалів для реалізації професійного аудіомонтажу.

До складу курсу входять: цикл лекцій з вивчення сучасних методів обробки аудіоматеріалів, та засобів для підготовки матеріалів для професійного монтажу.

Після засвоєння матеріалу навчальної дисципліни слухачі курсу оволодіють знаннями про:

– можливості сучасних програм для обробки аудіоматеріалів;
– відмінності та особливості програм для обробки аудіоматеріалів;
– різноманітні засоби для обробки аудіоматеріалу;

Також слухачі курсу зможуть:

– застосовувати програмні продукти при обробці аудіоматеріалів;
– визначати технічну та змістовну доцільність обробки відібраних матеріалів;
– визначати способи обробки аудіоматеріалів, а також технічні засоби для втілення.

Структура курсу

Тема 1. Загальні відомості стосовно цифрового аудіо. Моно і стерео. Поняття звуку та його кодування. Різноманітність форматів аудіо. Поняття компресії, бітрейту та частоти дискретизації.

Тема 2. Поняття кодеків та процесу кодування аудіоматеріалів. K- Lite Codec Pack. Сфери використання аудіоматеріалів. Запис аудіо за допомогою мікрофона. Трансформування аналогових аудіоматеріалів у цифрові.

Тема 3. Найпоширеніші проблеми з аудіоматеріалами. Визначення технічних характеристик аудіоматеріалів за допомогою утиліти MediaInfo. Проблема форматів та нюанси компресії при обробці 2 аудіо. Конвертери FormatFactory, Convertilla. Пакетна обробка аудіо.

Тема 4. Робота з форматом mp3. Редагування тегів. Запис та захват аудіо. Програми для запису та захвату аудіо з екрану монітора – Sonarca Sound Recorder, Moo0 Voice Recorder. Захист аудіоматеріалів за допомогою програми mp3toexe.

Тема 5. Монтаж звуку. Використання Adobe Audition для якісної обробки звуку. Інтерфейс Adobe Audition. Ефекти Adobe Audition. Видалення огріхів запису, шуму і спотворень аудіо матеріалу.

Тема 6. Робота з плагінами. Робота в багатодоріжковому режимі Adobe Audition.

Тема 7. Робота з семплами. Зведення мультитрекового проекту в стерео. Експорт готового продукту.